Epigenetika, psychocysty a vzpomínky na dětství

7. srpna 2018 v 15:06 | Ing. Vladimír Jelínek |  O detoxikaci

O lidském genomu toho dnes již víme hodně. Díky genům máme daný program, podle kterého se vyrábějí v buňkách proteiny pro nejrůznější použití; tak například kolagen, proteinové hormony, protilátky, keratin, části buněčných organel a řada dalších.Ne v každé buňce však dochází k expresi - výrobě všech proteinů podle genetické předlohy. Geny tak mohou být v jednotlivých buňkách zapínány nebo vypínány podle požadavků vnějšího prostředí. Chemicky se jedná o proces methylace, který lze jednoduše přirovnat k přelepené pásce na vypínači světla, a to do stavu buď trvale vypnuto, nebo trvale zapnuto.


Za příklad si vezměme včelí společenství. Dělnice i včelí matka se utvářejí z identického vajíčka. Mezi vajíčkem matky a dělnice není rozdíl. Záleží jen na tom, jak se dělnice začnou o vajíčko starat a čím ho začnou krmit. Vznikající včelí matce se tak věnuje od začátku daleko větší péče - doslova jako královně - a za pokrm dostává jiné substance jako například mateří kašičku. Rozdíl mezi matkou a dělnicí je ve "vypnutí či zapnutí" cca 500 genů.


Analogicky je tomu u člověka. Vědci se kloní k názoru, že epigenetické změny v buňkách vytvářejí jednoduchou dědičnou paměť v rodové linii. Zážitky, které v sobě neseme od prvních okamžiků svého života určují celý budoucí život, životní zařazení, dokonce i mezilidské vztahy. Epigenetiku významně ovlivňují traumata a psychocysty z dětství, způsobené vědomě nebo nevědomě lidmi, jež nad námi měli moc, byli autoritami (rodiče, prarodiče, sourozenci, učitelé, vychovatelé). Mnoho událostí z dětství pro nás nebylo příjemných a my jsme si už jako děti vytvořili obranné mechanismy ve smyslu přežití, a to jak fyzickém, tak emocionálním. A to i přesto, že to vychovatelé i ostatní autority všechno činili s těmi "nejlepšími" úmysly...


V dospělosti se pak člověk přistihne, že nemá kontrolu nad situacemi, které připomínají ty samé situace, jež jsme kdysi dávno, ač možná lehce pozměněné, zažili v dětství.


· Joalis má k tomuto účelu vyvinutý velmi pokročilý a zdokonalený preparát Nodegen. Ten dokáže otevírat staré situace a moduluje jimi sny, v nichž má člověk šanci znovu se projevit, aktivně zasáhnout a zopakovat si dávno zapomenutý příběh znovu, nově, sebevědomě a podle řádu universa. Pak se i v současném životě mnoho změní a člověk opustí ty samé modely chování, se kterými si vůlí většinou nedokáže poradit. To všechno má vysoce pozitivní vliv na zdravotní stav člověka a fungování vnitřních orgánů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama