Metabolické toxiny: znáte je?

4. dubna 2018 v 10:00 |  O detoxikaci
Metabolickými toxiny rozumíme takové toxiny, které se do těla uvolňují z potravy. Pouze část stravy se v těle rozloží a je následně vyloučena. Zbývající část v těle zůstává v podobě nezpracovaných a nevyužitých metabolitů. Ty se ukládají v různých tkáních: dostávají se do podkoží, běžně také do nervové a lymfatické tkáně, kloubů, žil, tepen a všech dalších orgánů. Pokud je konzumace problémových potravin umírněná a nemáme vyloženě intoleranci či alergii, nemusí se nutně jednat o vážný stav. Problém nastává ve chvíli, kdy je konzumace takových potravin nadměrná...


  • Zcela kritickou potravinou je kasein, bílkovina kravského mléka. Existuje celkem osm typů kaseinu, z nichž nejběžnější je A1 beta-kasein. Jedná se o toxin, který dráždí a poškozuje nervovou soustavu. Krávy s tímto typem kaseinu byly vyšlechtěny ve 20. století. Obecně kasein dráždí střeva, způsobuje nadměrné zahlenění, trávcí potíže, zhoršení stavu pleti...

  • Dalším obávaným metabolitem je lepek (gluten), tedy rostlinná bílkovina obilí. Podobně jako při nadměrné konzumaci mléka zahleňuje organismus a vytváří ložiska. Zdrojem toxinů je hlavně bílkovina pšenice gliadin. Může být příčinou patologické imunitní reakce sliznice tenkého střeva. Gliadinová enteropatie tudy proniká do lidského organismu a má další nepříznivé důsledky.

  • Třetím největším zdrojem těchto toxinů jsou živočišné tuky. Nadměrná konzumace živočišných tuků vede k jejich usazování v cévách a k následným závažným zdravotním potížím.

  • Cukr další nebezpečný metabolit, je prozměnu hlavní potravou pro otravné kvasinky. Vylučuje se do sliznic poševních, střevních, sliznic dýchacího ústrojí a také do kůže. Vznikají tak plísňové infekce, které především alergizují organismus, ucpávají mízní systém a podporují vznik cyst.

  • Nebezpečnou, i když méně častou poruchou je i porucha metabolismu masa. Ty jsou nejen zdrojem purinů a kyseliny močové, ale mohou mít na svědomí i nárůst karcinogenních látek v tlustém střevě.


Metabolické poruchy je třeba řešit komplexně. Nutné bude detoxikovat nejen konkrétní zasažené tkáně, ale zcela jistě také mozek. Proto je vždy dobré obrátit se na terapeuta, který vyhledá přesné zátěže a stanoví detoxikační kúru.

Přehled akreditovaných center a kontakty na detoxikační terapeuty naleznete zde: http://joalis.cz/cs/specialist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama