Naše tělo je odrazem naší duše

6. ledna 2018 v 10:57 |  Ostatní
Každý jsme originál - liší se náš hlas, náš charakter, naše tělesná schránka. Všichni však máme podobnou stavbu těla: každému živému člověku bije srdce, pod kůží máme tytéž svaly, v žilách nám koluje krev, vnitřní orgány jsou tam, kde mají být...

Zkusme si své tělo a jeho funkce představit jako automobil, pod jehož kapotou je ukrytá síla: jeho duše. A my? My jsmejeho šoféry. To na nás záleží, jak k němu budeme přistupovat, jak se o něj budeme starat, jaké palivo mu dopřejeme. Podle toho nám bude nebo také nebude sloužit.

Člověk, král symbolů

Stejně jako jsme tělo a duši připodobnili k automobilu, desítky, ba dokonce stovky symbolů se skrývají v nás. Lidské tělo je v podstatě lexikonem symbolů a na nás záleží, jak moc se v něm naučíme číst. Také každá nemoc je ve své podstatě symbol: postižená část těla nebo duše se nám nejrůznějšími projevy snaží říct, že něco není v pořádku a zároveň nás prostřednictvím těchto symbolů, indícií, navádí ke kořenu problému. O co lehčeji by se nám žilo, kdybychom ve své knize dokázali číst!

Tělo a duše, milenci i vrazi

Jak je možné, že naši předkové svému tělu dokázali naslouchat lépe než my? Jejich civilizace nebyla ani zdaleka tak vyspělá, jako je tomu dnes, ani z poloviny tak moderní a pokroková. A možná v tom je schovaný ten klíč. Lidé žili více "pro sebe", nepodléhali tolik zmatku doby a v tom tichu, které dnes tolik postrádáme, měli potom více prostoru naslouchat sami sobě. Už odpradávna byl člověk vnímán jako nedílná součást přírody. Funguje jako celek, stejně jako ona. My lidé ji ke svému životu potřebujeme a ona potřebuje nás. I proto dnes tolik lidí utíká z měst do náruče přírody, kde hledají klid a splynutí, souhru, která jim v kancelářích, MHD a koloběhu všedních dní tolik chybí...

Nic není náhoda a všechno má svůj řád. Jako člověk a příroda, tak také člověk a duše si vzájemně notuj, napovídají, nahrávají a jedno bez druhého nemůže existovat. Vše probíhá v součinnosti světa fyczického a duchovního, lidské tělo je v podstatě obrovské a složité zařízení, apokud se chceme cítit dobře a v harmonii, musí být v harmonii a shodě tělo i duše.

Tato souhra těla a duše je ale čím dál častěji narušována negativními energiemi, kterých si v běhu života, v němž nám na první pohled nic nechybí, často ani nevšimneme. Někdy je přehlížíme dokonce i dlouhá léta. Tyto energie se pak v těle kumulují, stresují a oslabují tkáně, a přestože duše volá o pomoc ještě mnohem dříve, než se naše problémy projeví fyzicky, my ničemu nevěnujeme pozornost.

Klíč ke zdraví je v každém z nás

Naše tělo, jeho projevy, proměny (včetně nemocí) nám tím vším sděluje, jak vypadá naše duše. Všemi svými reakcemi nám podává dokonalý návod na to, jak najít příčinu problému a zbavit se jí. Chceme-li se cítit dobře, měli bychom začít právě pochopením vlastního těla. Uvědoměním si, že nic neunguje jenom tak a nic není jenom tak. To, že máme oči, uši, srdce, krk, že nás někdy bolí a proč a v jakých životních situacích se to nejvíc děje - to je cesta k uzdravení!

Každý člověk je jiný a také naše osudy se liší. Proto neexistuje univerzální lék na všechny nemoci. Proto jednomu pomůže bylinná lázeň a jinému ani speciální léčebná kúra. Jedno však máme společné: klíč k pochopení nemocí a zdraví leží kdesi uvnitř nás. V naší duši, v naší hlavě. Zkusme se stát tichými pozorovateli a soustředit svou pozornost každý den alespoň chvíli jen sami na sebe. Naslouchejme řeči svého těla a symbolům, které k nám vysílá, možná pak lépe pochopíme příčinu toho, proč se necítíme dobře.

Lidské tělo se skládá z mnoha buněk, tkání a orgánů, z nichž každý má svou funkci, své poselství. A jedině dohromady, v součinnosti mohou vytvářet stav, jemuž říkáme "zdraví". Pochopit všechny jeho zákonitosti je složité a náročné, ale kdo to dokáže, bude mít v rukách opravdu nedocenitelný poklad. Pro začátek stačí nastudovat si, co která část těla symbolizuje, a s tím vám v našem seriálu rádi pomůžeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama