Když zvířata marodí...

23. listopadu 2017 v 9:23 |  O detoxikaci
Léto je to tam a v plné síle udeřila zima. Sem tam si sice ještě slunce snaží vybojovat své postavení, ale my dobře víme, že výsadní právo má teď spíš vítr, mlhy a déšť. Na podzim více než kdy jindy vychází najevo, jak se o sebe staráme. Právě toto roční období se totiž nejvíce podepisuje na našem zdravotním stavu. A na zdravotním stavu našich domácích mazlíčků.

Internet je přeplněný články o tom, jak pečovat o naši imunitu. Ale jak je to s péčí o obranyschopnost zvířat? Vždyť domácí mazlíček dávno není jen zvíře, uvázané na řetězu nebo lovící myši. Jsou to tvorové, kteří tvoří součást rodiny. A jako členové rodiny mohou také onemocnět.

Víte, že...

... je prokázáno, že pokud páníček trpí onemocněním, je pravděpodoné, že onemocní také jeho domácí mazlíček? Nejvíce propojení, a tudíž náchylní, jsou psi.

Jak posílit imunitu zvířat


1. Dbejte na složení krmiva

Tak jako my lidé sledujeme (nebo měli bychom ve vlastním zájmu sledovat) etikety na potravinách a snažíme se dát si do nákupního košíku jen to nejlepší, měli bychom stejně sledovat také složení krmiva pro naše čtyřnohé miláčky. Samozřejmostí by měly být vitaminy i minerální látky. Celkově by strava našich zvířat měla být pestrá a vyvážená, a především pak přizpůsobená druhu zvířete, rase, jeho aktuálnímu zdravotnímu stavu, stáří a dalším faktorům. Jinými slovy: jiné krmivo bude mít březí fena, jiné aktivní pes, vyžadující hodně pohybu, a jiné malé štěňátko či kotě.
TIP: Dejte si s přípravou pokrmů pro svá zvířata záležet a nespoléhejte pouze na granule. Obohaťte jim stravu i domácí stravou. Do té můžete snadnějí zakomponovat látky podporující jejich imunitu.

2. Vstaďte na přírodu!

Některé přírodní skvosty pečují také o imunitu zvířat, a dokonce podpoří detoxikaci! Vhodný je ostropestřcový olej, echinaceové kapky, propolis a na citlivou kůži pak arganový olej, olej z pšeničných klíčků. Z bylin nesmíme opomenout kopřivu, listy pampelišky, čekanku, v malém množství také kedulbnové listy a zelí.

3. Detoxikujte!

Firma Joalis před několika lety rozšířila svou řadu detoxikačních přípravků o preparáty pro zvířata. Obrovskou službu jejich imunitnímu systému prokazuje přípravek AniSpir, určený na potíže, jako jsou zahleněnost, kašel, výtoky z nosu. V tomto ročním období jej klidně můžeme nasadit preventivně.

Skvělou volbou je také přípravek AniUrin, určený k podpoře urologického ústrojí. Tuto speciální péči jistě zvlášť ocení psí plemena, náchylná k onemocnění možových cest (jezevčíci, yorkshir a další), ale také vznešené kočky.

4. Choďte ven

Ačkoli mnoho plemen, ať už psích, nebo kočičích, se stalo domácími povaleči a pojem "gaučák" je dnes ve společnosti uz dobře zažitý, zvířatům tento životní styl neprospívá. Venčení by nemělo být nutností, ale zábavou. Samozřejmě je nutné dbát na to, aby zvířata během procházky neprochladla, anebo nebyla nad jejich síly. Pokud váš mazlíček trpí na nachlazení, anebo patří do skupiny plemen, která jsou k tomu náchylná, pořiďte mu do těchto chladných měsíců vhodný obleček. Oblečky pro psy neslouží pro parádu, ale pro zdraví! Nedejte proto na řeči ostatních a pamatujte si, že správná prevence je půl zdraví!

Více o zvířecích preparátech na www.joalis.cz/eshop
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama