Proč marodíme?

3. října 2017 v 11:36 |  O detoxikaci
Žádná nemoc nevzniká jen tak. Viróza, chřipka, žaludeční vředy, ale ani závažná onemocnění. Základním předpokladem úspěšného zdolání jakékoliv nemoci je najít její příčinu. Je to pilíř, o který je nutné se opírat od začátku až do úplného vyzdravení. Víte, kde je v případě nemocí, nejčastěji chronický, zakopaný pes?

Pokud vás jako první napadla psychika, jste ve svém odhadu téměř přesní. Přestože nárazový stres je pro organismus prospěšný, a dokonce posiluje imunitu, dlouhodobý, chorobný a svíravý stres (který můžeme pociťovat různě, například jako zlost, závist, smutek, nevysvětlitelnou starostlivost a úzkost...) organismus obrovským způsobem oslabuje a poškozuje. Šíří jím totiž obávanou patologickou energii, která může sevřít do kleští kterýkoliv orgán (a potažmo celý orgánový okruh) v našem těle. Výsledek? Špatná energie se šíří dál a na problém je zaděláno.

Nic se nemá přehánět

Psychika je však pouze jednou částí z ohromného celku, kterému říkáme souhrně: životní styl. Nesprávný životní styl a životní zátěže, jimiž jsme vystavováni, mají na naše zdraví daleko větší vliv, než si mnozí z nás dokáží připustit. A proč stále ještě tolik lidí životní styl ignoruje? Jeho následky nejsou na první pohled vidět. "Sice kouřím, ale chodím plavat." "Jsem možná nervák, ale alespoň jím zdravě." "Nenávidím svou práci, ale stejně tak to má milion lidí po celém světě, tak co." To jsou některé argumenty a tvrzení, jímž sami sebe omlouváme.

Samozřejmě: občasné prohřešky v životním stylu samy o sobě neškodí, ale jakmile se spojí jeden s druhým, jde do tuhého. Problémy uvnitř organismu se šikovně maskují a my je zprvu můžeme vnímat pouze jako zvýšenou únavu, náladovost, bolesti hlavy, častější nachlazení, střídající se trávicí potíže... Pokud však tyto "drobnosti" nezačneme řešit včas, časem mohou propuknout v daleko závažnější problémy - od alergických projevů přes srdečně-cévní potíže až po nádorová onemocnění.

Každý organismus je navíc originál, tudíž bude na přítomnost patologické energie a toxinů reagovat v jiné intenzitě a v jiném čase. U někoho se problémy mohou rozvinout v řádu několika let, u jiného se bude jednat o měsíce.

Žitovní styl, to je především:
  • stravování (jídlo, potraviny),
  • dodržování biorytmu,
  • prostředí, v němž žijeme (venkovní i vnitřní),
  • pohyb,
  • návyky (i zlozvyky, jako jsou kouření a další),
  • stres a emoční rovina (sem patří i mezilidské vztajy nebo výchova).

Zkusme o sebe - v zájmu svého fyzického i duševního zdraví - více pečovat. Snažit se, aby všechny pilíře životního stylu stále pevně, nechátraly, ale ani nebyly přetěžovány.

Detoxikace je jednou z možností, jak organismus důkladně a postupně očistit. Představme si náš organismus jako zaprášený starý pokoj, který chceme renovovat. Taková renovace nikdy nemůže být dokonalá, dokud pokoj do posledního koutu nezameteme a nevyčistíme. Teprve potom do něj můžeme položit novou podlahu, vymalovat zdi, postavit nábytek...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama